Adobe ti ukáže, ako sa neprihlásiš do aplikácie.

Každý deň umrie jeden malý start-up z dôvodu neschopnosti vysvetliť ako zachráni svet. A to je správne. Ako však môže skončiť úsilie softvérového gigantu, ktorý sa pokúsi spraviť jednoúčelovú aplikáciu? Napríklad tak, že ju na tri krát nespustíš.

Dámy a páni – Adobe Post

Popravde — neviem, čo je to za program. Na jednej strane tancujúce promo ukazuje nemálo dramatické fotografie s textom, ktorý si na fotku môže dopísať šťastný majiteľ smartfónu. Moja skúsenosť je jemne odlišná. Pre mňa je Adobe Post pokazený prihlasovací formulár.

Čo sa stalo?

Ikonka Post-u po pár minútach vykvitne na obrazovke a tak hurá do toho, zrovna zo včerajšieho večera mám dve fotky pýtajúce si komentár.

Adobe mi najskôr na 5 obrazovkách (ktoré sa po 18 biznis rozhodnutiach nakoniec nedajú preskočiť, pretože človek netuší z popisu na internetoch čo sťahuje) vysvetlí, že Post vie cez fotografiu umiestniť text rôznej farebnosti a štýlu. Ako bonus mi aplikácia pauzne hudbu hrajúcu v slúchadlach. Neviem prečo, veď mi zdeľujú samé textové veci (zrejme k lepšej koncentrácii)

Next, Next, NEXT, NE!!!***#@)@_!!!

Ale hybaj

Po 5 swipoch sa logicky musím prihlásiť. FB jasná voľba, ale Adobe švihni si, pretože mi z hlavy už unikajú nápady.

Adobe — bez prihlásenia sa nepohneš.

Nejdeš nikde!

Po prihlásení cez FB sa dostávam na obrazovku Adobe ID. Prečo? A prečo je biela, keď je celá aplikácia zelená? Ale ešte raz – prečo?

Chaos. A k nemu ešte overenie telefónu. Surreal.

Našťastie

Som zámožný chlapec a Adobe ID mám už pár slnečných liet, takže aj do tejto obrazovky informácie hravo naťukám ako víťaznú odpoveď na otázku otca Furata a poďme ďalej, lebo vianoce sa blížia.

Tak a máš text cez obrázok. Jasne vyplýva, že som neodsúhlasil podmienky, ktoré ale NIKDE NEBOLI!

Takže miesto editora obrázkov mám akurát tak pekný error a môžem ísť sviatkovať.

Samé pindy?

Práve naopak! V dobe, kedy sa onboarding procesom venujú knihy, prednášky, články a špecializované tímy ľudí je tento Adobe úkaz pekne na smiech.

Adobe Onboarding team po dobre vykonanej práci. (ilustračný snímok — ich team je pravdepodobne 4-násobný)

Spravte to ako Instagram a čau

Pretože Instagram má rad vynikajúcich jednoúčelových (pozor, nie jednoduchých) aplikácii, ktoré ťa zasvätia do funkčnosti na jednu obrazovku. Neveríš?

Hyperlapse, Layout a Boomerang

Delete.